» BASIN BÜLTENLERİ
Videolarımızı Youtube üzerinden izleyebilirsiniz...
ANIMALIA 11. KEZ KAPILARINI AÇTI


Açılışını İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ahmet Suloğlu, HAYKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ertürk, Gıda ve Hijyen Akademisi Genel Müdürü Dr. Can Demir ve HKF Fuarcılık Genel Müdürü Bekir Çakıcı’nın yaptığı 11. Hayvancılık ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı ANIMALIA İSTANBUL 2014, 4 gün süreyle hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı lider isimleri ağırladı. .

Sadece hayvancılık sektörüne yönelik olarak İstanbul’da düzenlenen tek uluslararası ihtisas fuarı olan ANIMALIA İSTANBUL, kesintisiniz olarak 11 senedir düzenlenmenin gururunu yaşadı. HKF Fuarcılık organizasyonuyla 20 Şubat’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde başlayan fuarda Türk firmaların yanı sıra Çin’den Almanya’ya kadar çeşitli ülkelerden gelen yabancı katılımcılar da stant açtı.

 

Hayvancılık sektörüne yönelik uluslararası bir ihtisas fuarı olmasının ötesinde ANIMALIA İSTANBUL, fuar ile eş zamanlı olarak düzenlenen seminerlerde sektör ile ilgili konuların ele alındığı bir platform görevi de görüyor. Her sene olduğu gibi bu sene de ANIMALIA İSTANBUL kapsamında düzenlenen seminerlerde sektörel konular uzman kişilerce tartışıldı. Fuarın ilk günü Lalahan Hayvancılık Merkez Araştırma Enstitüsü “Türkiye’de Embriyo Transferi ile ilgili Teknolojiler” konulu bir seminer düzenledi. İkinci günde ise İ.Ü. Veterinerlik Fakültesi Çiftlik Hekimliği Kulübü “Yüksek Süt Verimli Saanen Keçilerinde Biyoteknolojik Yöntemlerle Embriyo Üretimi ve Transferi” konu bir seminer düzenlerken İ.Ü. Veterinerlik Fakültesi Arıcılık Kulübü “Arıcılıkta İlaç Kullanımı: Varoasis” konu bir seminer verdi. 22 Şubat tarihinde ise artık geleneksel hale gelen ve HKF Fuarcılık tarafından düzenlenen panel gerçekleştirildi. Panelin konusu “Hayvancılıktan Nasıl Para Kazanılır ve Sürdürülebilir Hayvancılık olurken panelin konuşmacıları arasında; tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım, HAYKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ertürk, İstanbul İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Ural, Kahramanmaraş Hünkar Çiftliği Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Şekerli ve Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın yer aldı.

 

Fuar, açıldığı günden itibaren Türkiye’nin dört bir yanından gelen çeşitli tarım kredi kooperatifi üyelerini, ziraat odaları üyelerini, yetiştirici birlikleri üyelerini ve gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerini ağırladı.

 

Bir sonraki ANIMALIA İSTANBUL Fuarı ise, 5-8 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenecek. Sizler de şimdiden 12. ANIMALIA İSTANBUL Fuarı’mıza davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

 


  • Destekleyenler
ACENTE & MEDYA
ONLİNE DAVETİYE
SOSYAL MEDYA
        
HKF Fuarcılık A.Ş Adres: Barbaros Bulvarı 163/2 , 34349 Beşiktaş - İstanbul / Türkiye Tel: +90 (212) 216 40 10 pbx
BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR.